CS Turība

Cieta sakabes Turība

Naudas kontrole

Ja vēlme pastāvīgi tērēt naudu atstāj Jūs ar pārtērētu kredītkarti un parādiem, Jums tiešām ir nepieciešams sākt kontrolēt savus tēriņus. Pārāk daudz kredītu parādu var kļūt par reālu problēmu, tāpēc šeit ir četras izmēģinātas un pārbaudītas metodes, lai palīdzētu Jums kontrolēt naudas lietas:

Finanses

  1. Naudas metode – ierobežojiet sevi, lai maksātu skaidrā naudā par visu. Vienkārši pavadiet laiku, ietaupot lietām, ko Jūs vēlaties, piemēram, jaunām drēbēm un maksājiet skaidrā naudā par tām, kad Jūs esat pietiekami daudz iekrājuši. Labs noteikums ir izrēķināt, cik stundas Jums ir nepieciešams strādāt, lai iegādātos jauno apģērbu utt. dalot Jūsu stundas samaksas likmi ar apģērba cenu. Tādā veidā Jūs redzēsiet lietas pilnīgi jaunā gaismā.
  2. 10 procentu metode – samaziniet kopējos izdevumus par 10 procentiem, samazinot visus Jūsu pašreizējos izdevumus par 10 procentiem. Šī metode attiecas uz visiem Jūsu izdevumiem, arī uz pārtikas precēm, tādēļ mēģiniet iepirkties mazliet gudrāk. Piemēram izmēģiniet iegādāties preces ar akcijas cenām vai iepērcieties tikai izpārdošanās.
  3. Aukstā metode – Ne ļoti jauka, jo tā ietver kredītkaršu sagriešanu, savu iepirkšanās braucienu atcelšanu, budžeta izveidošanu un pieturēšanos pie tā. Šeit vienīgie izdevumi, uz ko Jums vajadzētu koncentrēties, ir savu parādu nomaksa un ēdiena iegāde. Tas var likties mazliet ekstrēmi, bet tas ir paredzēts tiem, kam tiešām ir nepieciešams savilkt jostu un neļaut naudai vienkārši izslīdēt caur pirkstiem.

Te ir nepieciešams mazliet disciplīnas, jo Jums būs nepieciešams ļoti rūpīgi pievērsties tam, kur Jūs iztērējat katru centu. Te noderēs detalizēts budžets.

  1. Izvairīšanās metode – ja Jums ir pārāk liels kārdinājums tērēt, kad dodaties iepirkties, izvairieties no iepirkšanās. Tas ir diezgan vienkārši – ja Jūs neesat veikalos, Jūs nevarat tērēt. Kad Jūs dodaties uz veikalu, pērciet tikai vajadzīgās preces. Piemēram, ja Jūs dodaties iegādāties pārtikas preces, tad pērciet tikai pārtikas preces, izmantojot sarakstu.