CS Turība

Cieta sakabes Turība

Par naudu un aizdevumiem

Ekonomiskā krīze pārsvarā ietekmē ikvienu no mums. Tas ir iemesls, kāpēc cilvēkiem ir jāpārliecinās, ka viņu mājas ir ekonomiski efektīvas. Lielākie izdevumi māju īpašniekiem ir segt hipotekāro kredītu, apkuri, apgaismojumu un uzturēt savu īpašumu. Tātad, ir veidi, kā samazināt galvenās izmaksas, kas saistītas ar efektīvu un ekonomisku mājokli. Te ir 5 galvenie padomi, kas var palīdzēt cilvēkiem uzturēt māju efektīvāk.

Izveidojiet sarakstu ar ikmēneša izdevumiem

Pirmais solis ir izveidot sarakstu ar visiem Jūsu izdevumiem, sadalot tos, reizi nedēļā vai mēnesī, atkarībā no Jūsu ienākumiem. Parasti, cilvēki iekļauj savā sarakstā pārtiku, elektrību, degvielu, auto izdevumus, bet Jums ir arī nepieciešams iekļaut lietas, piemēram, restorānu apmeklējumus, dzērienus vai gardumu iegādi bērniem.

Pēc saraksta izveidošanas ar visiem izdevumiem, salīdziniet visas no tām ar Jūsu ikmēneša ienākumiem un veiciet aptuvenu aplēsi par to, cik daudz Jūs varat iekrāt. Iespējamā summa, ko iekrāt, ir 10% no Jūsu neto ienākumiem, bet Jums ir jāizvēlas reālistiska summa Jūsu situācijai; pretējā gadījumā Jūs varat ātri padoties. Šī procentuālā daļa palīdzētu Jums segt neredzētus ikmēneša izdevumus.

Sekojiet līdzi tēriņiem

Gredzens

Jums ir jānovēro visi savi tēriņi. To var izdarīt, pierakstot tos izklājlapā Excel vai uz lapas katru dienu. Jums tikai jāatceras, kā Jūs tērējāt savu naudu, un, kad Jūs pārbaudāt savu e-pastu datorā, atjauniniet arī savu budžeta izklājlapu. Diezgan vienkārši. Tas palīdzēs Jums mēneša beigās, kad Jūs varēsiet novērtēt, kurus izdevumus samazināt nākamajā mēnesī.

Meklējiet īpašos piedāvājumus… Cilvēki vienmēr iepirksies neatkarīgi no situācijas, pateicoties vilinošajai kapitālisma sabiedrībai, kurā mēs dzīvojam. Bet, kad Jūs to darāt, salīdziniet piedāvājumus. Jūs varētu ietaupīt dažus eiro vai centus, bet ilgtermiņā tie veidos Jūsu ietaupījumus.

Gatavojiet paši… Visi iepriekš minētie padomi nav patīkami vai pievilcīgi, bet ir efektīvi. Visnepatīkamākais ir gatavot (ja Jums tas nepatīk), cik vien iespējams. Dodaties ārā ar draugiem? Sarīkojiet ballīti un dalieties izdevumus. Tas būtu tiešām lētāk, nekā pavadīt dienu tikai mājās, un sagādās vairāk prieka. Gatavojot, izaiciniet sevi pagatavojot kaut ko jaunu. Ļaujiet Jūsu draugiem Jums palīdzēt, lai kopīgi ietaupītu.

Pierakstiet ikdienas izdevumus… Jums arī ir nepieciešams pierakstīt visu, ko Jūs iztērējat, pierakstot to. Iekļaujiet katru tasi kafijas, ko Jūs pērkat, katru saldējumu, žurnālu, pusdienas vai katru maltīti no McDonalds. Šie nelielie izdevumi ir tie, kas palielina vai samazina budžetu. Kad Jūs redzēsiet izmaksas šiem mazajiem izdevumiem, Jūs varat viegli saprast, cik daudz no tām ir efektīvas un ekonomiskas. Tas palīdzēs Jums tērēt savu naudu efektīvāk un produktīvāk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *